
- Dit evenement is voorbij.
Helden & Schurken – Bewariërs
19 februari 2020 | 15:30 - 17:00
€14
Jaarlijks vindt in het Verzetsmuseum de vijfdelige lezingenserie ‘Helden & Schurken’ plaats. Elke maand is er een lezing, met elk een eigen onderwerp maar altijd over een thema dat te maken heeft met de bezetting. In 2020 is, in het kader van 75 jaar bevrijding , het thema ‘Bevrijd, en toen…’, over de rechteloze periode vlak na de oorlog.
Bewariërs: ze bewaarden servies, schilderijen of sieraden van weggevoerde Joodse buren of kennissen. Joden die het overleefden kregen hun spullen vaak niet terug. Waren er alleen slechte of ook goede bewariërs?
VPRO journalist Jos Palm gaat in gesprek met journalist Jessica Voeten, dochter van Marga Minco, en historica Michal Citroen, schrijfster van Op u wordt niet gewacht over ‘de kleine shoah’ na de oorlog.